top of page
zwrot.webp

Zwroty

Zasady zwrotów towarów

FORMULARZ ZWROTÓW - link do kliknięcia

 

Każdy nasz klient ma prawo do zwrotu przedmiotów zakupionych w naszym sklepie internetowym www.ledlamps.pl od momentu otrzymania towaru w terminie do 14 dni kalendarzowych.

Nie ma obowiązku podawać przyczyny zwrotu towaru. Jednak ciągle podnosimy jakość świadczonych przez nas usług i oczekujemy informacji zwrotnych.

Dokonany zwrot zostanie uznany, nawet jeśli produkt nosi ślady użytkowania.

 

Używanie przed zwrotem

 

Kupującemu przysługuje prawo użycia towaru zakupionego na odległość, tylko w taki sposób jak mogłoby to wyglądać w sklepie stacjonarnym (np. podłączyć do zasilania celem oceny jakości świecenia lampy). Produkt może być użyty tylko w takim zakresie, który pozwala na rozpoznanie jego cech,  funkcjonowania i przydatności. Zakres ten nie może obejmować inwazyjnego montażu zakupionej rzeczy, a za punkt odniesienia zawsze bierzemy te zachowania, które mogły być mieć miejsce w „normalnym” sklepie, a nie np. sklepie internetowym.

 

Ponoszenie kosztów

 

Koszt zwrotów - wysyłki i pakowania towarów zakupionych w naszym sklepie internetowym ponosi kupujący.

Jeśli towar zakupiony w naszym sklepie internetowym www.ledlamps.pl zostanie użyty w sposób wykraczający poza to, co można by zrobić w sklepie stacjonarnym, (np. chcemy zwrócić lampę, którą nosi ewidentne ślady montażu) – oczywiście występuje taka możliwość. Jednakże gdy przekroczony zostanie dozwolony zakres „sprawdzania” rzeczy, odstąpienie od umowy jest nadal skuteczne, lecz sprzedawca (firma Energeon – Jarosław Dobaczewski) ma prawo domagać się odszkodowania w związku ze zmniejszeniem wartości rzeczy.

 

Zmniejszenie wartości

 

Zmniejszenie wartości występuje w sytuacji, kiedy sprzedawca (firma Energeon – Jarosław Dobaczewski) nie może ponownie zaoferować towaru do sprzedaży jako nowy. Tym samym jego dochód ze sprzedaży zostanie umniejszony. W niektórych sytuacjach może zajść konieczność zwrotu sprzedawcy kosztów naprawy bądź czyszczenia zwracanego towaru, a także zakupu zniszczonego opakowania. 

 

Nie przyjmujemy zwrotów towarów za pobraniem

 

Zwrócony towar należy wysłać do nas firmą kurierską w terminie do 14 dni od daty otrzymania towaru z załączonym „Formularzem Zwrotów”.

Nie przyjmujemy zwrotów towarów z opcją przesyłki „za pobraniem”.

Na formularzu zwrotu należy podać dokładne dane do przelewu na konto.

Tutaj link do wygenerowania listu przewozowego - kliknij

 

Podstawa prawna: Ustawa o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014, art. 34 ust. 4

Poinformuj nas wcześniej o chęci zwrotu

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Dziękujemy za wiadomość.

bottom of page